Kontakt z DI-BOX

flaga_pl

PLIKI COOKIES - nasza witryna wykorzystuje niektóre pliki 'cookies' ('ciasteczka') dla lepszego działania (m.in. analizy statystyk ruchu w witrynie). Przebywając na naszych stronach wyrażają Pańtwo zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Państwa przeglądarki.

zapytaj o ofertę

FAQ - opomiarowanie przepływu

Pytanie - legalizacja przepływomierza

----------------

 

Pytanie:

Czy w Polsce można legalizować przepływomierze do ścieków?

Odpowiedź:

Przepływomierze do pomiaru ilości odprowadzanych ścieków nie podlegają w Polsce prawnej kontroli metrologicznej. Prawnej kontroli metrologicznej tzn. zatwierdzeniu typu i legalizacji podlegają przyrządy pomiarowe, które mogą być stosowane w zakresie określonym w art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 11 maja 2001 r. - Prawo o miarach (Dz. U. z 2004 r. Nr 243, poz. 2441 z późn. zm.) oraz są wyszczególnione w podlegającym jej rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 27 grudnia 2007 r. w sprawie rodzajów przyrządów pomiarowych podlegających prawnej kontroli metrologicznej oraz zakresu tej kontroli. Przyrządy i układy do pomiaru ilości odprowadzanych ścieków nie są ujęte w ww. rozporządzeniu, a więc nie podlegają prawnej kontroli metrologicznej - urządzeń tych nie dotyczy obowiązek zatwierdzenia typu oraz legalizacji.

 

Zobacz wszystkie pytania

Copyright 2002-2017 DI-BOX

Zobacz również: